Coronavirus
A guide for your business

Forklift filonuz için doğru teknolojiyi seçin

Forklift filonuz için doğru teknolojiyi seçin

Yüksek tempolu bir ortamda çalışırken bağlı kalmak çok önemlidir. Ayrıca doğru teknolojiyi kullanmak, iş yönetiminizi büyük ölçüde kolaylaştıracağı anlamına gelir.

 • İşler personel arasında tahsis edilebilir ve programlar gerçek zamanlı olarak değiştirilebilir
 • İşin tamamlandığına dair veriler, basılı kopyalara gerek kalmadan anında iletilebilir
 • Gerçek zamanlı stok hesaplamaları doğru ve hızlıdır
 • Bu sayede zamandan tasarruf edilir ve denetleme hataları ortadan kaldırılır
 • Personel ve kaynaklardan verimli ve etkin bir şekilde yararlanılır

Ancak doğru teknolojiyi seçmek kolay bir görev değildir. Bu amaç doğrultusunda beş can alıcı soru derledik. Amacımız, sizin için doğru olan mobil bilgisayar kullanımına karar vermeden önce ihtiyaçlarınızı belirlemektir.

Soru 1

Sabit forklift bilgisayarları mı, yoksa mobil cihazlar mı?

Forkliftlerinizin her biri bir şekilde her yıl planlanmış servis ya da planlanmamış bakım nedeniyle birkaç saatliğine hizmet dışı kalır.

Sabit bilgisayarlar kullandığınızda bu gibi zamanlarda bilgisayar da çalışmaz. Aynı şekilde bilgisayarınızın onarıma, servise veya güncellenmeye ihtiyaç duyması halinde bu defa da forkliftler kullanılamaz hale gelir.

Bunu büyük bir filoya yaydığınızda, bu yüzlerce çalışma saatine denk gelir ve bu da büyük miktarda zaman ve para kaybı demektir.

Ancak tamamen dayanıklı bir tablet ve dizüstü bilgisayar ile bu sorunlar tümüyle ortadan kaldırılır. Cihazlar bakım sırasında araçlar arasında değiştirilebilir, yani hizmet süresi sabit kalır. Tablet veya dizüstü bilgisayarların bakımının yapılması gerektiğinde ise yerlerine yenileri kolaylıkla kullanılabilir.

Panasonic’in tamamen dayanıklı tablet ve dizüstü bilgisayar serisi, daha fazla çalışma süresi için VESA montaj plakalarına sahip özel yuvalarla desteklenmektedir. Bu, braketten brakete ve araçtan araca kolay ve güvenli bir şekilde taşınabilecekleri anlama gelir.

TOUGHBOOK ile forklift teknolojisi hakkında daha fazla bilgi edinin

Tüm TOUGHBOOK cihazlarını, yerleştirme ve montaj çözümleri ile aksesuarlarını keşfetmek için forklift broşürümüzü indirin.

Broşürü indirin

Soru 2

Tüketici cihazı mı, yoksa dayanıklı özel donanım mı?

Tüketici cihazlarını düşünmek çekici gelebilir; hepimiz günlük hayatlarımızda bunları kullanmaya çok alışkınız.

Ancak tüketici cihazları zorlu iş ortamları için tasarlanmamıştır. Bunlar, işiniz için gerekli dayanıklılık, bağlantı, her türlü havaya elverişlilik veya yapılandırma esnekliği gibi özelliklere sahip değildir. Böylece çok kısa sürede başlangıç ICT giderlerinizi çok kıymetsiz bulursunuz.

Dahası, TOUGHBOOK tabletler ve dizüstü bilgisayarlar gibi cihazlar farklıdır. Diğer birçok sağlam özelliğin yanı sıra şunları da sunarlar...

 • Depolama ortamları için olağanüstü düşme direnci ve toz girişi koruması
 • Eldiven ve yağmurdan etkilenmeyen dokunmatik ekranlar
 • Yetersiz forklift süspansiyonundan etkilenmeyen askeri standartta titreşim direnci
 • Soğuk depo koşullarına uygun tasarlanmış aşırı sıcaklık direnci

Soru 3

Hangi özellikleri aramalısınız?

Son teknoloji

Esneklik ve sağlamlık hiçbir zaman teknolojik performanstan ödün vermek anlamına gelmemelidir. İşletmeler, en yeni Windows ve Android™ işletim sistemleri ile en güncel Intel® işlemciler arasında seçim yapma esnekliğine sahip olmalıdır.

Uzman destek ve servisler

Cihazlarınız, olası yüksek maliyetli hizmet dışı kalma sürelerini en aza indirmek için tasarım ve kurulumdan sürekli bakım, kullanıcı eğitimi ve garantilere kadar eksiksiz bir teknik destek paketine sahip olmalıdır.

Optimize edilmiş bağlantı

Üstün kablosuz bağlantı, yalnızca önemli stok bilgilerine, teslimat planlamasına ve iletişime kesintisiz erişim değil, hareket halindeyken veri yakalama ve paylaşma yetisi anlamına da gelir. Cihazlarınızı seçerken LAN, kablosuz LAN, Bluetooth, WWAN (3G/4G) ve GPS özelliklerini bir arada sunan modelleri tercih edin.

Eksiksiz yazılım entegrasyonu

Cihazlar, sadece donanım parçalarının bir araya getirildiği birer ürün değildir. TOUGHBOOK gibi cihazlar, paha biçilemez iş çözümleriyle isteğe bağlı entegrasyon sunar. Bunlar arasında terminal emülasyon yazılımı, ses kontrolü dâhil özel envanter yönetimi yazılımı uygulamaları için kullanılan Omnia ve araç hareket halindeyken ekrana erişimi otomatik olarak kısıtlayan ekran karartma özelliği yer alır.

Soru 4

Hangi model doğrudur?

Elde kullanılan küçük cihazlar mı, yoksa tablet veya dönüştürülebilir dizüstü bilgisayar mı? Windows mu, yoksa Android™ işletim sistemi mi? Geriye açılı barkod tarayıcısı mı, imza kalemi mi yoksa USB klavye mi? Tanılama, bağlantı mı, yoksa güvenliği geliştiren yazılımlar mı?

Panasonic olarak işletim sistemlerinin, ekran boyutunun, Wi-Fi bağlantısının ve bağlantı sisteminin/aksesuar eko-sistemlerinin dikkate alınması gereken önemli faktörler olduğunu biliyoruz. Buradan, forklift çalışmalarına en uygun olan bazı modellerimize yönelik bilgiler içeren hızlı bir rehbere ulaşabilirsiniz.

TOUGHBOOK G1

 • Mounting Bracket
 • Software recommendation
 • Etc.
Daha fazla bilgi edinin

TOUGHBOOK M1

 • Mounting Bracket
 • Software recommendation
 • Etc.
Daha fazla bilgi edinin

TOUGHBOOK 20

 • Mounting Bracket
 • Software recommendation
 • Etc.
Daha fazla bilgi edinin

Soru 5

Doğru yuvalara sahip misiniz?

Cihazlarınızda olduğu gibi forklift yuvalarınız ve montajlarınız da tamamen dayanıklı olmalı ve forkliftler arasında kolayca aktarılabilen eksiksiz ve güvenliğe uygun bir çözüm sunmalıdır.

Panasonic’in ergonomik olarak tasarlanmış ve titizlikle test edilmiş, tamamen dayanıklı ve kapsamlı forklift yerleştirme çözümleri, TOUGHBOOK cihazlarımız için biçilmiş kaftandır. Montaj tipinden sabitleme tipine ve yuva ile cihaz tipine kadar tam da ihtiyaç duyduğunuz mükemmel çözüme sahip olmanız için size yardımcı olacağız.

 • Kenar çubuğu, baş üstü ve ön cam dâhil olmak üzere montajlarınız için en iyi konumlandırmayı seçin
 • Tüm güvenlik düzenlemelerini eksiksiz bir şekilde uygulayın; yerleştirme çözümlerimizin Avrupa sağlık ve güvenlik mevzuatına uygunluğu onaylanmıştır
 • Önünüze çıkan her türlü iş zorluğunu aşın; özel yuvalarımız ve montajlarımız titreşim, nem ve sıcaklık açısından TOUGHBOOK standartlarına göre test edilmiştir
 • Geriye dönük uyumluluk ile mevcut teknolojilerle entegrasyon imkânı tanıyan hazır seçenekler arasından seçim yapın
 • İhtiyaç halinde özel braketler ve sabitleme çözümleri

TOUGHBOOK ile olağanüstü forklift teknolojisine sahip olun

Kendinize bu beş soruyu sorduğunuza göre TOUGHBOOK forklift uzmanıyla artık konuyu daha ayrıntılı bir şekilde ele alabilirsiniz.

Size, mevcut seçenekler hakkında daha fazla bilgi sağlayabilir ve işletmeniz için neyin en iyi olacağını anlamanıza yardımcı olabiliriz.

Danışmanlık randevusu alın

Önemli bilgiler

Sweden’s leading window manufacturer Elitfönster, uses TOUGHBOOK for more flexible warehousing

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit suspendisse varius enim in eros elementum tristique.

Daha Fazlasını Oku
Dorset & Wiltshire fire and rescue service utilises Panasonic rugged solution for the frontline

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit suspendisse varius enim in eros elementum tristique.

Daha Fazlasını Oku

Başka bir TOUGHBOOK sektörünü keşfetmek ister misiniz?

Diğer endüstrilerdeki uzman çözümlerimize daha yakından bakın.

TOUGHBOOK ile olağanüstü forklift teknolojisine sahip olun

Size, mevcut seçenekler hakkında daha fazla bilgi sağlayabilir ve işletmeniz için neyin en iyi olacağını anlamanıza yardımcı olabiliriz.

Ürünlerimiz, hizmetlerimiz ve ilginizi çekeceğinizi düşündüğümüz gelişmeler hakkında e-posta/posta/telefon yoluyla bilgi almak için Toughtalk Topluluğu'na katılın†


Bu formu onaylayarak, gizlilik sözleşmesini kabul edin‡

Kapatmak